...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Iedrošinājuma vārdi sev

Mūsu domas un uzskati bieži vien nosaka to, kā mēs redzam un piedzīvojam pasauli sev apkārt. Ir izpētīts, ka pat līdz 80% no mūsu domām ir negatīvas. Pamēģini iedomāties, kā tas varētu būt – visu dienu klausīties ierakstu, kurā skan žēlošanās, sūdzības un kritika? Bieži cilvēki nemaz nepamana, ka katru dienu viņu galvās šādas domas tiek “atskaņotas” atkal un atkal.

 

Šāda iekšējā programma var tik ļoti ieaugt mūsu apziņā, ka to vairs pat nepamanām. Tādas domas kā “Man nekas nesanāk”, “Dzīve ir grūta” vai “Cilvēkiem nevar uzticēties” prātā var ienākt tik bieži, ka mēs jau tās sākam uzskatīt par neapstrīdamiem faktiem un pat neapsveram domu, ka varētu būt arī citādāk.

 

Afirmācijas ir īsi apgalvojumi, kas vērsti uz to, lai pozitīvi ietekmētu mūsu domāšanu. Vārds “afirmācija” latīņu valodā nozīmē “nostiprināt, padarīt stabilu”. Afirmāciju mērķis ir apliecināt sev pašam, ka dzīvē ir arī labās lietas, pat ja mēs šobrīd tā nejūtamies. Afirmācijas nereti tiek izmantotas arī psihoterapijā. Rūpīgi piemeklētas pozitīvās afirmācijas var “pārprogrammēt” mūsu smadzenes, lai mainītu negatīvos domāšanas ieradumus. Līdzīgi kā fiziski vingrinājumi, pozitīvas afirmācijas vairo labsajūtas hormonus. Pozitīvas domas rada pozitīvas emocijas, kas savukārt uzlabo mūsu garīgo, emocionālo un fizisko pašsajūtu.

 

Šeit ir daži afirmāciju piemēri, kas var palīdzēt mainīt Tavus domāšanas ieradumus:

1. Es esmu mīlestības, laimes un piepildījuma cienīgs.

Šī afirmācija ļauj apzināties savu vērtību un celt savu pašapziņu.

2. Man ir spēks radīt tādu dzīvi, kādu es vēlos.

Šis apgalvojums var tev ļaut apzināties, ka tev vienīgajam ir spēks veidot savu dzīvi, kādu to vēlies. Cieni savu spēju izvēlēties, izvēloties domas un darbības, kas pozitīvi ietekmē tavu dzīvi.

3. Katra jauna diena ir piepildīta ar nebeidzamām iespējām.

Tu droši vien esi dzirdējis frāzi “Rīt būs atkal jauna diena”. Katra diena nes jaunas iespējas. Un tu vari tās izmantot pēc iespējas labāk.

4. Esmu pateicīgs par savu dzīvi un labajām lietām tajā.

Pateicība var ne tikai uzlabot garastāvokli un ļaut apzināties labo, kas ar tevi notiek. Raugoties uz savu dzīvi ar pateicību, iespējams piedzīvot arvien vairāk labu un patīkamu lietu.

5. Es sev piedodu un izturos pret sevi ar iejūtību.

Piedošana ļauj atbrīvoties no pagātnes nastām un dzīvot vieglāk. Mīli sevi, atzīsti, ka pagātnē esi darījis labāko, ko spēji, un nākotnē mācīsies un rīkosies labāk.

6. Es sevi mīlu un pieņemu sevi tādu, kāds es esmu.

Sevis pieņemšana var būtiski mainīt Tavu dzīvi. Veselīgas attiecības ar sevi ir nepieciešamas, ja Tu vēlies veidot veselīgas attiecības ar citiem.

7. Es apzinos savas vērtības un esmu pārliecināts par savām spējām.

Spēcīga vērtību sistēma un pašapziņa ļauj justies spēcīgākam un spējīgākam tikt galā ar dzīves izaicinājumiem.

8. Es atlaižu pagātni, atsakos no uztraukumiem par nākotni un esmu atvērts šī brīža pieredzei.

Atlaižot pagātni, tai vairs nav varas pār mums. Izvēloties dzīvot šeit un tagad, mēs kļūstam atvērti tagadnes iespējām.

9. Es mācos, augu un attīstos katru dienu.

Atceroties, ka katra diena nāk ar jaunām iespējām mācīties, ķļūst vieglāk atlaist pagātni un ar interesi raudzīties nākotnē.

10. Es piesaistu pieredzi, kas kalpo manis paša labā un sekmē manu izaugsmi un pārmaiņas.

Negatīva attieksme var pievilināt negatīvu pieredzi. Skatoties pozitīvi, mēs atveram sevi pieredzēm, kas ļauj mums augt un kļūt par labākiem cilvēkiem.

11. Mana dzīve ir piepildīta ar jēgu, mērķi un aizrautību.

Ja mēs dzīvē orientējamies uz jēgpilnu pieredzi, kas iededz mūsos aizrautību, tas dod dzīvei mērķa un piepildījuma sajūtu.

12. Man ir pozitīvas, veselīgas un atbalstošas attiecības ar maniem tuvākajiem.

Apgalvojot, ka mēs vēlamies veselīgas un atbalstošas attiecības, mēs paši sev atgādinām, ka pret citiem jāizturās ar laipnību un iejūtību un cieņu. Tas arī var mūs iedrošināt pastāvēt par sevi, nospraužot veselīgas robežas savās attiecībās.

13. Esmu pārliecināts par saviem talantiem, stiprajām pusēm un spējām.

Pārliecība par savām spējām un talantiem var sniegt tev nepieciešamo drosmi, lai izmantotu iespējas, ko sniedz dzīve.

14. Man piemīt drosme un neatlaidība, lai pārvarētu jebkuru izaicinājumu.

Dzīve patiešām mēdz būt sarežģīta. Regulāri atgādinot sev par savu drosmi un neatlaidību, var gūt spēku, kas vajadzīgs, lai pārvarētu pat vislielākās grūtības.

15. Es brīvi sniedzu un saņemu beznosacījumu mīlestību un pieņemšanu sev pašam un citiem.

Dzīvei jēgu un piepildījumu piešķir mīlestība. Atgādini sev, ka mīlēt un saņemt mīlestību no citiem ir svarīgi, lai nenoslēgtos, bet ļautu apkārtējo mīlestībai tevi sasniegt.

 

Jo personīgkas ir afirmācijas, jo labāk tās strādā. Minētās afirmācijas vari izmantot kā paraugu, lai izveidotu savas afirmācijas. Mēģini atpazīt savas negatīvās domas un radi tām pretējus pozitīvus apgalvojumus. Piemēram, frāze: “Man nekas nesanāk.” var kļūt par “Es vienmēr daru labāko, ko spēju.” Afirmācijas nav burvju līdzeklis, taču tās nav arī vienkārši vārdu atkārtošana. Pat ja tas sākumā liekas muļķīgi, to lietošana palīdz ikdienā atpazīt un mainīt savas domas. Atkārtojot tās regulāri, ar laiku mainās mūsu domāšanas ieradumi, un negatīvās domas kļūst mazāk uzmācīgas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!