BĒRNIEM (3-18)

SMILŠU SPĒĻU TERAPIJA

Piemērota bērniem no 4 gadu vecuma.

Smilšu terapijas telpā atrodas divas noteikta izmēra smilšu kastes, no kurām viena ir pildīta ar sausām smiltīm, otra — ar mitrām. Plauktos atrodas daudzas dažādas miniatūras figūriņas un dabas materiāli, kuri tiek lietoti, radot smilšu bildes. Kad smilšu bilde ir izveidota, tajā attēlotais saudzīgi tiek izteikts vārdos.

IMG_5388 IMG-20150729-WA0004 IMG_5348

Vēsturiski sākotnēji smilšu spēļu terapija tika lietota darbā ar bērniem, taču šobrīd to izmanto arī darbā ar pieaugušajiem, pāriem, ģimenēm, grupām, to izmanto terapijā, personības izaugsmē, komunikācijas veicināšanā un problēmu risināšanā.

Viena no lielākajām smilšu spēļu terapijas metodes priekšrocībām ir iespēja simboliskā, tēlu veidā izteikt savus iekšējos pārdzīvojumus, līdz ar to, tā ir efektīva darbā ar cilvēkiem, kuriem ir grūti savus pārdzīvojumus izteikt vārdos vai kuri ir saskārušies ar traumatisku pieredzi laikā, kad viņi vēl neprata runāt.

Smilšu spēļu terapijas metode palīdz arī izpaust emocijas, kontrolēt tās, tāpēc tā ir efektīva, ja ir emocionālās sfēras traucējumi. Tāpat tā var iedarboties nomierinoši un palīdzēt atbrīvoties no iekšējās spriedzes. Smilšu terapiju nereti iesaki neirologi trauksmainiem, ļoti aktīviem bērniem. Tā ir īpaši efektīva un maiga terapija arī sievietēm grūtniecības periodā, lai pārstrādātu trauksmi un dažādas bailes.

Ar smilšu terapiju nodarbojas psihologi un psihoterapeiti, kas ieguvuši papildus izglītību smilšu terapijā. Daudzi psihologi izmanto smilšu terapijas metodi kā papildus metodi psiholoģiskajā konsultēšanā.

Smilšu terapijas praktizētājas:

Jolanta Ūsiņa

Ilze Novikova

Ludmila Treija

Laura Ozola

1
Vārdsname
Uzvārdsyour full name
Bērna vārdsfull name
Tālrunis
Komentāriziņojums
0 /
Pēc pieteikuma saņemšanas tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies, lai vienotos par iespējamo konsultācijas laiku.
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder