Par kursu
Vai pieaugšana ir garlaicīga? Satiec savu iekšējo pusaudzi!
Varbūt esi pamanījis četrdesmitgadīgus “jaunekļus”, kas regulāri tā vietā, lai vakarā nāktu mājās un uzņemtos rūpes par savu ģimeni, aizraujas dažādās pārgalvīga sporta aktivitātēs vai nespēj atteikt citiem puišiem kādu “pasēdēšanu” un jautrību? Vai trīsdesmitgadīgas “meitenes”, kas konsultējas ar mammu par ikdienišķiem savas dzīves lēmumiem, zvana viņai ik dienas un baidās, ka citādi mamma apvainosies? Varbūt esi pamanījis pārus, kur viens no partneriem mēģina būt pieaugušais par abiem? Iespējams esi domājis, ka ne jau gadu skaitam ir nozīme. Varbūt esi dzirdējis vai teicis pats: “Pieaudz taču beidzot!”
Lai arī daudzi nozīmīgi attīstības soļi tiek sperti tieši agrā bērnībā, tomēr bieži par maz novērtēts ir tas, cik sarežģīts ir laiks, kurā no bērna jākļūst par pieaugušo, jeb pusaudža vecums. Reizēm pieaugušā ķermenī ir paslēpies ārkārtīgi jūtīgs cilvēks, kas ar grūtībām spēj izturēt savus paša fiziskos un emocionālos pārmaiņu procesus, kur nu vēl to, kas notiek ārpusē.
Bieži tā ir vienaudžu attieksme un arī netaisni kritiskie vērtējumi, pat izsmiekls, noraidījums un izstumšana. Pieaugušo pēkšņi pārāk lielās gaidas un vienlaikus mazā izpratne par to, cik trausla ir bērna dvēsele šajā laikā. Arī dažādi ģimenes satricinājumi, kuros tiek gaidīts un uzskatīts, ka pusaudzis jau ir pieaugušais, kuram jāuzņemas atbildība par citiem un gan jau viņš tiks galā.
Ja pusaudzis nesaņem pietiekamu atbalstu, paliek savos pārdzīvojumos viens, ja vecāki nespēj izturēt bērna pieaugšanu un atdalīšanos, iespējams, ka viņa emocionālā pieaugšana ir apgrūtināta. To var atpazīt “iekšējā pusaudža” izpausmēs fiziski un praktiski pieauguša cilvēka dzīvē.
Jautājumi, kas tiks apskatīti video kursā:
- Kas īsti ir “iekšējais pusaudzis”?
- Kāds ir Tavs iekšējais pusaudzis, un kādas ir viņa vajadzības?
- Ko nozīmē atdalīšanās no vecākiem, kad kļūsti pieaudzis?
- Kā tas ietekmē citas attiecības?
- Kas ir tas foršais, ko paņemt no iekšējā pusaudža uz savu pieaugušā dzīvi?
Kursā iekļautas 4 aptuveni stundu garas video lekcijas un darba lapas dziļākai tēmas izpratnei un izstrādei. Kursa autore psiholoģe un ģimenes psihoterapijas speciāliste Vita Kalniņa.
Video lekciju kurss būs pieejams Jūsu lina.lv konta sadaļā Manas piekļuves 6 mēnešus no pasūtījuma apstiprināšanas brīža.
Ja ir nokavēts kursa piekļuves beigu termiņš, nedēļas laikā kursu iespējams iegādāties atkārtoti par samazinātu maksu, rakstot uz info@lina.lv.
Saturs
Video
-
1. lekcija
01:03:07 -
2. lekcija
56:31 -
3. lekcija
01:08:48 -
4. lekcija
01:02:13