novembris, 2021

18nov17:3020:30Event OverTiešsaistēUpuris, glābējs, vajātājs – kuru no tiem tu pazīsti?

Informācija par notikumu

Dzīves trijstūri.
Kas mums liek uzņemties atbildību citu vietā un darīt vairāk, nekā no mums sagaida? Kas liek apstāties bailēs un bezspēcībā vai apvainoties situācijās, kas būtu risināmas? Kurā brīdī iejūtība pret sevi pārtop sevis žēlošanā un vairs nav palīdzoša? Un vai vienmēr uzburukums ir labākā aizstāvība?
 
Konfliktu laikā mēs mēdzam iekrist kādā no trim lomām – upuris, glābējs vai vajātājs. Tās mums uz brīdi ļauj justies labāk nepatīkamās attiecību situācijās, taču ilgtermiņā ir destruktīvas un nepalīdz risināt problēmu, kā arī piedzīvot labākas un veselīgākas attiecības. Psiholoģijā šo fenomenu aprakstījis amerikāņu psihiatrs Stīvens Karpmans, radot trijstūra modeli. Šis attiecību “trijstūris” ir plaši sastopams gan darba, gan ģimenes un draugu attiecībās. Kā atpazīt šīs lomas un izkļūt no “apburtā” trijstūra?
 
Ja esi saskāries ar šīm lomām savā dzīvē un vēlies:
 
  • izprast katras lomas veidošanās cēloņsakarības,
  • izprast upura, glābēja un vajātāja savstarpējās attiecības,
  • uzzināt, kā nenonākt šo lomu lamatās,
  • un kā izkļūt no šī trijstūra, ja gadījies tajā “iekrist”,
 
aicinām Tevi uz klātienes lekciju, kurā būs iespēja iepazīt katru no šīm lomām un atrast veidus, kā palīdzēt sev sarežģītās situācijās uzņemties atbildību un veidot cieņpilnas attiecības, kurās nav vietas manipulācijām.
 
Nodarbību vada psihoterapijas speciāliste Mārīte Priekule. 
 
Nodarbība notiks KLĀTIENĒ 22. novembrī no pulksten 17:30 līdz 20:30.
 
Lūgsim uzrādīt derīgu Covid-19 digitālo sertifikātu par veiktu vakcināciju vai pārslimošanas faktu un personas apliecinošu dokumentu.
 
Samaksa par nodarbību ir 40 eiro. 

Vairāk

Norises laiks

(Ceturtdiena) 17:30 - 20:30

Biļetes

Tickets are not available for sale any more for this event!

X
X
X
X