„Healing The Child Within: Discovery and Recovery for Adult Children of Dysfunctional Families”

  • Grāmata svešvalodā: „Healing The Child Within: Discovery and Recovery for Adult Children of Dysfunctional Families” (Dziedinot iekšējo bērnu: Ievainojuma atklājums un atkopšanās pēc piedzīvotā pieaugušiem bērniem no neveselīgi funkcionējošām ģimenēm)
  • Autors: Charles L. Whitfield

Vai esi dzirdējis terminu “iekšējais bērns”? Šo grāmatu var pieskaitīt pie psiholoģijas klasikas un tā ir saistāma ar šī termina lietošanas aizsākumiem.

Grāmatas autors Čārlzs Vaitfīlds 1987. gadā nākot klajā ar konceptu par iekšējo bērnu, aizsāka jaunu kustību. Iekšējā bērna dziedināšana nozīmē atklāt, kādi zaudējumi vai traumas mūs ir ietekmējuši un nonākt līdz sava pieaugušā cilvēka dzīvē esošo baiļu, apjukuma vai nelaimīguma dziedināšanai. 

Šī grāmata ir īpaša arī ar to, ka runā ne tikai par pašsaprotamām neveselīgi funkcionējošas ģimenes pazīmēm (kur lomu spēlē alkoholisms vai citu atkarību izraisošu vielu lietošana vai fiziska/seksuāla vardarbība), bet akcentē tieši arī citus, dažkārt noklusētus emocionālu traumu izraisošus neveselīgus ieradumus (līdzatkarību, perfekcionismu, tiesāšanu, robežu neievērošanu un citus). Autors runā arī par kauna un zema pašvērtējuma ietekmi uz ģimeni.

Bet visiepriecinošākais ir tas, ka autors piedāvā arī ceļu, kā iet pretim sava iekšējā ievainotā bērna dziedināšanai, sākot ar pamatvajadzību apmierināšanu un to būtiskās nozīmes izskaidrošanu, līdz beznosacījumu mīlsetības apzināšanās spējai.

Autors
Vairāk no Līna

Bērna raudāšana

“Ja bērniņš raud, vecāki parasti grib bērnu pēc iespējas ātrāk apklusināt. Liekas...
Vairāk...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *