Kā atbalstīt un stiprināt vīrieti laikā, kad ģimenē ienāk bērns
SEMINĀRS ATCELTS!!!
Kad pāra dzīvē ienāk mazulis, nekas vairs nav tā kā iepriekš. Un lai arī lielai daļai šī atziņa vispārīgi ir zināma, tomēr daudzas ģimenes šajā laikā piedzīvo grūtības, kuru risināšanai nejūtas gatavas. Dažādās sagatavošanas nodarbībās jaunajiem vecākiem tiek stāstīts par dzemdībām, zīdīšanu un mazuļa aprūpi, kamēr nozīmīgajām pārmaiņām, ko iekšēji piedzīvo katrs no vecākiem šajā posmā, parasti tiek atvēlēts maz laika un uzmanības.
Īpaši novārtā tiek pamesti topošie tēti, kuriem lielākoties tiek ierādīta “atbalsta personas” loma, kas, lai arī nozīmīga, tomēr ignorē tos īpašos iekšējos procesus, kas notiek vīrietī šajā laikā.
No ģimenes sistēmas teorijas viedokļa ģimenes rašanās laiks, kad no pāra dzimst ģimene, ir dabiska attīstības krīze. Attiecības mainās no diādes uz triādi, kas ģimenei liek izstrādāt jaunus attiecību regulācijas mehānismus. Piesaistes stiprināšanai šādā triādes situācijā ir īpaša nozīme. Tomēr īpaši pandēmijas laikā vīrieša klātbūtne dzemdībās un pēc tām, kas spēcinātu piesaisti ģimenē, ir tikusi ierobežota. Tas vēl vairāk ir pastiprinājis jauno ģimeņu nedrošību un izolētību.
Šajā nodarbībā līdzās īsam teorētiskam ieskatam tiks piedāvāti praktiski ieteikumi un dažādi vingrinājumi, kurus pasniedzējs ir pārbaudījis praksē, vadot dzemdību sagatavošanas kursus topošajiem tēviem.
Semināru vada:
Pasniedzējs Frīders Pfromers (Frieder Pfrommer, Vācija) ir bērnu un pusaudžu psihoterapeits. Viņš ir arī sistēmiskās terapijas (DGSF) pasniedzējs. Izglītojies pre-, peri- un postnatālajā psihoterapijā kā arī uz ķermeni orientētā vecāku-zīdaiņu un zīdaiņu psihoterapijā.
Seminārs paredzēts praktizējošiem psihologiem, ģimenes psihoterapeitiem, vecmātēm, ginekologiem un citiem speciālistiem, kas strādā ar topošajiem un jaunajiem vecākiem. Seminārs notiek vācu valodā ar tulkojumu latviešu valodā (Baiba Cekule)
Tiešsaistes (Zoom) seminārs
2022. gada 27. maijā no 10:00-16:30 (ar 90 minūšu ilgu pusdienu pauzi)
Grupā piedalīsies maksimāli 20 dalībnieki.
Samaksa par semināru vienam dalībniekam 97 eiro, ieskaitot PVN.