...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kā un kad bērnam paziņot, ka vecāki gaida mazuli?

Otra bērniņa ienākšana ģimenē ir nozīmīgs notikums ne tikai mammas un tēta, bet arī vecākā bērna dzīvē. Kā jaunumu par gaidāmo ģimenes pieaugumu labāk paziņot vecākajam bērnam? Mūsu psiholoģe un ģimenes psihoterapijas speciāliste Ilze Novikova apkopojusi vairākus ieteikumus sarunai ar bērnu:
  • Katra ģimene un bērni ir dažādi. Tomēr vecākiem būtu svarīgi atcerēties, ka viņu bērnam jaunumi, ka ģimenē gaidāms brālītis vai māsiņa, būtu jāuzzina no vecākiem, nevis no citiem cilvēkiem.
  • Bērnam ziņu par gaidāmo mazuli vislabāk pateikt, kad paši esat gatavi, ka to var uzzināt arī citi, jo bērns nevar šos jaunumus glabāt noslēpumā.
  • Bērniem, atkarībā no dažādiem vecumposmiem, ir grūti izjust laiku. Tāpēc vēlams nesteigties paziņot skaistos jaunumus, jo bērnam 9 mēneši var likties kā mūžība. Visbiežāk vecāki to paziņo otrajā trimestrī, kad ir gatavi ar šo ziņu dalīties arī ar citiem cilvēkiem, turklāt mammas ķermenis sāk mainīties. Ir svarīgi bērnam par jauno situāciju nemelot, jo bērni tomēr jūt, ka ģimenē ir gaidāmas izmaiņas.
  • Jaunumu paziņošanai izvēlieties mierīgāku bērna dzīves brīdi, kad bērns nav satraucies par kaut ko citu.
  • Svarīgi arī, lai saruna notiktu bērnam drošā vietā, kur bērns var brīvi paust savas emocijas.
  • Tāpat vēlams, lai apkārt būtu tikai tuvākie ģimenes locekļi, kas arī ikdienā ir kopā ar bērnu.
  • Sarunai izvēlieties dienas laiku, kad bērns jūtās labi, ir izgulējies un paēdis. Ja bērns ir iesācis darboties ar ko citu, neatraujiet bērnu no iemīļotās nodarbes, bet sagaidiet, kad bērns pabeigs iesākto rotaļu.
  • Lai iesāktu sarunu, var palīdzēt kāda pasaka par zvēriem, kuri gaida mazuli. Pēc pasakas izlasīšanas vecāki var paziņot jaukos jaunumus.
  • Esiet gataviem uz dažādam emocijām no bērna puses! Tāpēc būtu ieteicams sarunas laikā izslēgt mobilos telefonus, paralēli negatavot vakariņas vai neveikt kādus mājas darbus, lai varētu nodrošināt nedalītu uzmanību bērnam un uzklausīt viņa reakciju.
  • Un kad jaunumi ir uzzināti un pirmās emocijas norimušas, to var nosvinēt arī ar kādu kūciņu vai kādu jūsu ģimenei mīļu nodarbi.
 
Vairāk par gatavošanos otra bērna ienākšanai ģimenē Ilze Novikova stāsta video lekcijā.
 
[button content=”Iegādāties video lekciju” color=”orange” text=”white” url=”https://lina.lv/shop/otra-berna-ienaksana-gimene-video-lekcija/” openin=”_self”]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iepirkumu grozs

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!