...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Katra sieviete ir roze

25. novembris ir Diena pret vardarbību pret sievietēm. Šajā dienā daudzās valstīs ir aizsākusies arī īpaša kustība – Rožu revolūcija, kas ir vērsta pret vardarbību dzemdniecībā. Šī kustība ir aizsākusies kā protests pret sievietes seksualitātes, ķermeņa, bērna un dzemdību pieredzes autonomijas ignorēšanu. Tā ir protests pret necieņu, kas tiek izrādīta spontanitātei, pozām, ritmam un laikam, kas nepieciešami, lai dzemdības noritētu normāli, bez vajadzības iejaukties. Tā ir protests pret sievietes un bērna emocionālo vajadzību ignorēšanu dzemdību procesa laikā.

Arī mēs šodien pievienojamies Rožu revolūcijas kustībai. Mēs savā darbā sastopamies ar sievietēm, kuru dzīvi spēcīgi ietekmē dzemdībās piedzīvotais. Negatīva dzemdību pieredze, neiejūtīga attieksme no dzemdību aprūpētājiem vēlāk sievietei traucē izveidot mīlošas attiecības ar savu bērnu un ietekmē attiecības visā ģimenes sistēmā. Dzemdībās piedzīvotais var būt arī par iemeslu dažādiem pēcdzemdību emocionālajiem traucējumiem.

Mēs nedomājam, ka dzemdību speciālisti sievietēm apzināti vēlas 
darīt ļaunu. Taču arī mūsu valstī izpratne par sievietes emocionālajām un bieži arī fiziskajām vajadzībām dzemdību laikā nav pietiekama. Šodien vēlamies visas dzemdībās iesaistītās personas aicināt meklēt veidus, kā būt iejūtīgiem pret sievieti, cienīt viņas ķermeni, ļaut tam darboties savā ritmā, cienīt sievietes un bērna personīgās robežas tik intīmā un svarīgā dzīves brīdī, kāds ir piedzimšana.

Neizrunātas un neapzinātas emocionālas sāpes, nereti rada vēl vairāk sāpju un ciešanu turpmākajā dzīvē. Vardarbība dzemdniecībā ir jautājums, par kuru nepieciešams runāt – ne tādēļ, lai kādu vainotu, bet tādēļ, lai dziedinātu sāpīgo pieredzi un rūpētos, lai mazāk sāpju būtu jāpiedzīvo nākotnē – mums pašām un mums tuvajiem cilvēkiem.

Ja arī Tu esi piedzīvojusi fizisku vai emocionālu vardarbību dzemdībās, mēs gribētu iedrošināt Tevi meklēt veidus, kā nenest šo pieredzi sevī un iejūtīgā veidā dziedināt to. Mēs cenšamies veidot mūsu centru kā drošu vietu, kur šāda dziedināšana ir iespējama.
Psihoterapeite Vita Kalniņa par šo tēmu runāja arī vebinārā “Kā atgūties pēc smagām dzemdībām?”. Ja neredzēji vebināra tiešraidi, no šodienas līdz 3. decembrim, mūsu mājaslapā vebināra ieraksts ir pieejams par īpašu cenu.

Vairāk par Rožu revolūciju vari uzzināt http://www.rosesrevolution.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iepirkumu grozs

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!