[title maintitle=”PIRMĀ EMOCIONĀLĀ PALĪDZĪBA (PEP) VECĀKIEM” subtitle=””]

2 gadu mācību kurss vecākiem, kuri vēlas sniegt profesionālu emocionālu palīdzību vecākiem ar bērniem no dzimšanas brīža līdz 3 gadu vecumam.

PEPmamma apgūs īpašas zināšanas un prasmes, kas kopā ar sirdsgudrību viņai pēc mācību kursa veiksmīgas absolvēšanas palīdzēs sniegt palīdzību citiem vecākiem sekojošā veidā:

PEPmammas palīdzība pārsvarā notiek dodoties mājas vizītēs pie ģimenes. Pirmās piecas sertificētās PEPmammas pašlaik darbojas Rīgā un ap to, lasīt vairāk.

Par PEPmammu var kļūt mamma, kura audzina vismaz vienu bērnu, kas ir vecāks par 3 gadiem, kā arī kurai ir augstākā izglītība psiholoģijā, pedagoģijā, sociālajā darbā, humanitārajās zinātnēs vai medicīnā (var būt arī vidējā speciālā izglītība).

Kurss sastāv no 4 daļām:

[accordion]
[item title=”1. Ievadnodarbība.”]

Tajā tiek sniegts ieskats PEPmammas darbā un darbības pamatprincipos. Nodarbības apmeklējums obligāts, lai varētu tikt turpinātas mācības pamatkursā.

Kursā tiks apgūtas konsultēšanas prasmes, pāra un ģimenes konsultēšanas specifika, atbalstošas un iedrošinošas komunikācijas principi. Tiks sniegta padziļināta informācija par sievietes emocionālajām vajadzībām pēcdzemdību perodā, kā arī pēcdzemdību psihiskajiem traucējumiem, par jaundzimuša bērna un zīdaiņa signālu un vajadzību atpazīšanu un “tulkošanu” vecākiem.

Tām topošajām PEPmammām, kas apguvušas kursu “Psiholoģija grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē” (vismaz 75% apmeklētas nodarbības), ievadkurss tiks ieskaitīts.

Vizīte pie jaundzimušā un viņa mammas, dzemdību pieredzes pārstrāde, darbs ar video vecāku atbalstīšanā, attīstības psiholoģijas pamati (pirmie 12 mēneši un 2.-3. gads), attīstības krīzes, fizioterapeita nodarbība, bērna nēsāšanas (slingu) nodarbība, zīdīšanas konsultanta nodarbība, mazuļa  pārmērīga raudāšana un vecāku atbalstīšana, mazuļa miegs, bērna piesaiste pirmajos 3 gados.

Kurss ietver sevī praksi ar regulārām supervīzijām, kā arī padziļinātu un specifisku zināšanu apguvi PEPmammu darbam. Kursa sākums 2015. gada februārī.

Kursus jāapgūst secīgi, tie nevar tikt apgūti paralēli vienlaicīgi!
[/item]
[/accordion]

Samaksa, ieskaitot PVN:

Dalībnieces, kas nedzīvo Rīgā, var saņemt tik lielu atlaidi mācībām, cik kilometrus brauc līdz Rīgai, dalot ar 10. Piemēram, ja tie ir 300 km, tad atlaide ir 30%.

Kursa beidzējas saņems Psiholoģijas mācību centra LĪNA sertifikātu (Izglītības kvalitātes valsts dienesta 2010. gada 19. maijā izsniegta izglītības iestādes reģistrācijas apliecība Nr. 3360800849).

X
X
X
X