MAZUĻIEM (0-2)

ATBALSTS UN TERAPIJA PĒC DZEMDĪBĀM

Pēc smagas dzemdību pieredzes

Katras dzemdības nozīmē lielu izaicinājumu mammai, līdzās esošajam tētim, kā arī pašam mazulim. Ja tās izdodas piedzīvot saudzīgā un visiem iesaistītajiem pēc iespējas harmoniskākā veidā, tas kļūst par liela prieka un aizkustinājuma avotu nereti ilgam turpmākajam dzīves posmam. Dzemdību laikā sievietes ķermenis izdala pastiprināti tādus hormonus kā endorfīni, oksitocīns un prolaktīns, kas palīdz vieglāk pieņemt dzemdībās piedzīvoto un stiprina īpašu attiecību izveidē ar mazuli. 

Tomēr ne vienmēr viss notiek tik skaisti, kā izsapņots. Iespējams mammai vai tētim parādās pēctraumas reakcijas – dažādas bailes, nemiera stāvokļi, miega traucējumi, apetītes traucējumi, notiek mēģinājumi izvairīties no atmiņām par dzemdībām, jo tas izraisa pārāk spēcīgas emocijas, ir ieteicams meklēt atbalstu šo stāvokļu stabilizēšanā pēc iespējas drīzāk. Arī bērna nemiera gadījumos dzemdībās pārdzīvotajam ir liela nozīme.

Mazos, drošos un viegli “sagremojamos” soļos iespējama tuvināšanās dzemdībās piedzīvotajam, iegūstot jaunu skatījumu un “labāku” nobeigumu. Terapeite rūpīgi seko līdzi emociju reakcijām ķermenī, lai netiktu pārsniegta robeža, kad satikšanās ar smago pieredzi var kļūt par pārslodzi. Notikušais var tikt pārstrādāts un saglabāts atmiņā citā, dziedinošā veidā. Sākotnēji noderīgi ir strādāt ar mammu vienu, pēc tam pamazām iesaistot arī bērniņu un iespējams arī partneri.

Grūtības ar jauno mammas lomu

Ne vienmēr, īpaši piedzimstot pirmajam mazulim, mammai ir pašsaprotami uzņemties fiziskās un īpaši emocionālās rūpes par bērnu. Sieviete var piedzīvot iztukšotību, ilgstošu vājumu, nemieru un bailes, ka nespēs pietiekami labi pildīt savu jauno dzīves uzdevumu. Spēcīgs sasprindzinājums, sāpes, zīdīšanas grūtības var būt kā nelūgti viesi šai laikā.

Pirmās bērna dzīves nedēļas vecākiem nozīmē daudz lielāku izaicinājumu, nekā bieži var iztēloties. Dzemdību pieredze un ķermeņa reakcijas pēc tam, hormonālās spēcīgās izmaiņas, zīdīšanas procesu uzsākšana un mīlestības pilnu attiecību izveide ar mazuli, pārmaiņas partnerattiecībās – ar to visu ir jātiek galā, un tas var radīt ar emocijām un ķermeni saistītas krīzes. 

Pēc konsultācijas pie ārsta, lai pārliecinātos, vai medicīniski ķermenim šobrīd nav nepieciešama papildus palīdzība, iespējams saņemt maigu un iejūtīgu stiprinājumu šai posmā, izmantojot ķermeņa terapijas metodes. Mazuļa pirmajā dzīves mēnesī iespējamas arī vizītes mājās.

Atbalstu un terapiju piedāvā psihoterapeite un EEH metodes praktizētāja Vita Kalniņa.

1
Vārdsname
Tālrunis
Komentāriziņojums
0 /
Pēc pieteikuma saņemšanas tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies, lai vienotos par iespējamo konsultācijas laiku.
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder