Saprast pāru attiecības

Tiekoties ar pāriem terapijas sesijās, kur viņi bieži nonāk pēc ilgstošiem smagu attiecību periodiem, nereti nākas secināt, ka daudzas no grūtībām šķistu vieglākas un tiktu ātrāk atrisinātas, ja vien partneriem būtu pieejamas salīdzinoši vienkāršas zināšanas par attiecībām. Trijos vakaros piedāvāšu mazliet teorijas ar praktiskiem piemēriem no dzīves, saglabājot iespēju dalībniekiem brīvi izvēlēties runāt vai nerunāt pašiem par sevi.

Tēmas:

  • Modernās pāra attiecības – jauni noteikumi būšanai kopā tradicionālo attiecību mērcē. Kas šodien attiecībās notiek savādāk? Un vai vispār vēl kaut kas ir tā, kā bija vecāku vai vecvecāku partnerattiecībās? Kurš par ko īsti ir atbildīgs šodien?
  • Cīņas par robežām un savu “telpu”. Kad iemīlēšanās laiks paiet, partneri lēnām nonāk pieaugušās partnerības fāzē, kur nākas negaidot atklāt, ka viņi ir ne tikai pāris ar līdzīgām interesēm un vēlmi pēc tuvības, bet arī divi atsevišķi cilvēki, kam vajadzīgs katram laiks un telpa priekš sevis. Kā to realizēt, saglabājot pašam sevi un respektējot otra robežas? Tas mēdz izrādīties dažiem pāriem gandrīz nepārvarams izaicinājums.
  • Izvēloties partneri, viņš vai viņa, pats to nemanīdams, uzņemas vārdā nenosauktus uzdevumus no otra, kas, ja izpildīti, sniedz apmierinājumu, ja nē – sagādā vilšanās un dusmas. Par kādiem uzdevumiem parasti ir runa? Nerakstītais attiecību kontrakts – kas tas ir un ko ar to iesākt?
  • Palikt iestrēgušiem iemīlēšanās stadijā vai dzīvot nobriedušās attiecībās? Atkarība no attiecībām – biedējoši, bet, vai vispār iespējams savādāk? Attiecību krīzes kā nepieciešamība attiecību izaugsmei.
  • Komunikācija – klausīties un runāt. Kuram ir taisnība?

Uz nodarbībām gaidīšu katru, kurš ir attiecībās vai tikai domā par tām.

Ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa

Jauns 3 nodarbību cikls no 2019. gada 31. oktobra pulksten 18:30-21:00.

Plānotie nodarbību datumi – 31.10., 04.11., 11.11.2019. 

Samaksa 80 eiro par nodarbību kursu individuāli, 140 eiro no pāra. Jauniešiem, kas jaunāki par 22 gadiem, samaksa 100 eiro no pāra.

Pieteikties