PĀRIEM UN ĢIMENĒM

PĀRU KONSULTĀCIJAS UN TERAPIJA

Šobrīd pieejamas konsultācijas tikai attālināti! 

Kad pāra konsultācijas varētu būt noderīgas?

 • viena vai abu partneru būtiskas vēlēšanās vairs netiek apmierinātas un pamanītas,
 • viens vai abi partneri savstarpēji viens otru bieži kritizē,
 • partneru nākotnes plāni ir ļoti atšķirīgi,
 • tikpat kā vairs nav kopīgu interešu un vēlmes pavadīt laiku kopā,
 • partnerattiecības ietekmē tikai viens no abiem, pieņemot vienpersoniskus lēmumus par naudu, atvaļinājuma pavadīšanu, bērnu audzināšanu, tikšanos ar draugiem, seksuālām aktivitātēm utt. un otrs tādēļ cieš,
 • viens no abiem (vai abi) reti vai arī nekad viens ar otru nepiedzīvo seksuālu apmierinājumu,
 • nav iespējama uzticēšanās attiecībās,
 • viens vai abi nejūtas otra atbalstīti un saprasti,
 • partneru sarunas aprobežojas tikai ar ikdienas sīku problēmu risināšanu, dziļākas tēmas un personīgāki jautājumi partnerim netiek uzticēti,
 • vilšanās un kritika vairs netiek savstarpēji izpausta, iespējams kāds no partneriem piedzīvo arī veselības pasliktināšanos uz negatīvo attiecību fona (vēdersāpes, galvassāpes, paaugstināts asinsspiediens utml.),
 • vienam vai abiem ir reāli vai virtuāli (sms vai interneta attiecības) sānsoļi,
 • viens otram nevar piedot senus pāridarījumus, starp partneriem ir kādas senas neatrisinātas problēmas,
 • attiecības pārmērīgi ietekmē izcelsmes ģimene (vīramāte, sievasmāte) vai iepriekšējā ģimene (partneris un kopīgie bērni).

 

Jo vairāk punktu no iepriekš minētajiem attiecas arī uz Jūsu attiecībām, jo vairāk iemeslu konsultēties ar pāra attiecību terapeitu. Tomēr iespējams arī, ka tikai viens no aprakstītajiem indikatoriem Jums liekas pietiekami būtisks Jūsu attiecībām un katra individuālajai sajūtai tajās, lai griestos pēc palīdzības šī jautājuma risināšanā pie konsultanta. Pieredze un pētījumi ir parādījuši, ka pāra attiecību terapijai ir ātrāki un labāki rezultāti, ja tā tiek uzsākta laicīgi, nevis situācijā, kad pašam pārim jau sāk šķist, ka no šķiršanās diez vai izvairīties.

 

Kā lai pārliecina otru nākt līdzi uz konsultāciju?

Parasti neveiksmīgu pāra attiecību dēļ viena partnera ciešanas ir lielākas nekā otram. Viņa atbildība tad ir skaidri otram parādīt, ka viņš/viņa vairs tā tālāk nevar un negrib dzīvot, un lūgt otru piedalīties pāra attiecību konsultācijā. Ja otrs atsakās (viens no biežākajiem atteikšanās iemesliem ir bailes, ka viņš/viņa tiks vainots/-a attiecību problēmās), pastāv iespēja uz konsultāciju sākotnēji doties vienam, darot otram zināmu, ka viņš/viņa varēs pievienoties, kad sajutīsies tam gatavs/-a.

 

Kāds ir pāra attiecību konsultāciju mērķis?

Pirmajā konsultācijā notiek vienošanās par kopīgu mērķi, ko klienti vēlas konsultāciju procesa laikā sasniegt. Ne vienmēr abiem nepieciešama un vēlama ir attiecību uzlabošana, citreiz pāris var lūgt palīdzību, lai mierīgi izšķirtos, saglabājot pašcieņu un cieņu vienam pret otru. Savukārt, ja abu klientu mērķi, ko viņi cer saņemt no konsultācijas, atšķiras (piemēram, viens vēlas uzlabot attiecības, bet otrs šķirties), iespējams, ka turpmāk konsultants strādā tikai ar to klientu, kurš spiests samierināties ar attiecību zaudējumu. Saņemot nepieciešamo atbalstu un mierinājumu, vienlaikus iespējams rast iespējas un atpazīt iekšējos resursus jaunu, veiksmīgāku attiecību veidošanai. Konsultants var palīdzēt apzināties arī attiecību neveiksmju cēloņus, palīdzot nenonākt jau iepriekš piedzīvotajās grūtībās.

Ja abi partneri atzīst, ka vēlētos savas attiecības uzlabot, gūstot atkal vairāk prieka no kopā būšanas, tad tiek precizēts, kā tieši katrs partneris piedzīvotu priekš sevis apmierinošas attiecības, kas ir katra individuālās vēlmes un iespējams arī bailes attiecībās. Kādu abi partneri vēlētos redzēt viņu attiecību nākotni un kas viņiem ir nepieciešams, lai tas izdotos.

 

Kas notiek pāra attiecību konsultācijās?

Viena no būtiskajām lietām, ko palīdz no jauna apgūt konsultants, ir sarunāties vienam ar otru. Bieži ilgākās attiecībās iztrūkst tieši abpusēji apmierinošu sarunu — nereti partneri vairs viens otrā neklausās, jo liekas, ka tāpat jau zina, ko otrs teiks, tāpat arī vairs nedalās par sev svarīgām lietām, jo netic, ka otrs šo informāciju tiešām sadzirdēs vai arī viņiem mānīgi liekas, ka otram viss “jānolasa no acīm”, respektīvi, jāuzmin. Kamēr partneri nav apguvuši savstarpēji efektīvu komunikāciju, parasti ir gandrīz neiespējami atrisināt ikdienas vai senus konfliktus un pāridarījumus, rast kompromisus dažādās dzīves situācijās, arī sajust emocionālu tuvību, kas ļoti būtiska kvalitatīvām un priekpilnām pāra attiecībām, kā arī pāra seksuālajai dzīvei.

Konsultācijās tiek meklēti arī risinājumi pāra konfliktiem, kuru risinājumi bieži pašam pārim ir izrādījušies pārāk sarežģīti, jo konflikti parasti notiek divās plāksnēs — lietišķajā un emocionālajā. Konsultants uzrunājot arī pāra emocijas, kas ievītas konfliktā, nevis tikai faktus, palīdz uz to paskatīties citādāk un nonākt pie tālāka risinājuma. Nereti šīs emocijas var būt saistītas ar nepārstrādātiem pagātnes aizvainojumiem vai tēmām, ko pāris līdz šim vispār nav uzdrošinājies atklāti uzrunāt.

Konsultants rūpējas par to, lai starp abiem var notikt saruna bez savstarpējiem apvainojumiem, un lai abi partneri konsultācijas laikā tiek pie vārda. Konsultanta uzdevums ir palikt neitrālā pozīcijā, nenostājoties ne viena, ne otra partnera pusē, veicināt to, lai abi viens otru labāk sadzird un saprot.

 

Cik ilgi ilgst pāra attiecību konsultāciju process?

Konsultāciju skaits atkarīgs no problēmas, kas parādījusies katrās atsevišķās attiecībās. Reizēm pietiek jau ar vienu sarunu, lai attiecības turpinātos veiksmīgākā gultnē, taču pārsvarā tas ir gadījumos, kad pāris palīdzību meklē ļoti laicīgi, un viņi nav aizgājuši par tālu ikdienā vienam otru kritizējot, pazemojot un apvainojot. Parasti tomēr konsultāciju process ilgst vairākus mēnešus, tiekoties reizi 2–3 nedēļās (procesa sākumā iespējams, ka konsultants ieteiks tikšanās biežumu reizi nedēļā), kamēr attiecības atkal ir nostabilizējušās.

 

Vitas Kalniņas video lekciju kurss ”Kā pārim skaisti strīdēties un skaisti salabt”

 

Konsultanti

 

3+ Ģimenes kartes īpašniekiem 15% atlaide pāra terapijai.

1
Pēc pieteikuma saņemšanas tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies, lai vienotos par iespējamo konsultācijas laiku.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder