“Pļauka dvēselei. Kā vieglāk tikt galā ar aizvainojumu un atraidījumu”

  • Grāmata: “Pļauka dvēselei. Kā vieglāk tikt galā ar aizvainojumu un atraidījumu”
  • Autore: Berbela Vardecka
  • Izdevniecība: Apgāds “Mansards” sadarbībā ar Ģimenes psiholoģijas centru LĪNA 

Aizvainojums vai atraidījums ir kā pļauka dvēselei. Mēs jūtamies sāpināti, un ir aizskarts mūsu pašvērtējums. Sekas – dziļa nedrošība, ko pavada dusmas, bezspēcība un šaubas. Aizvainoti mēs lepnumā novēršamies un nereti alkstam atriebties savam pāridarītājam.

Aizvainojums ir reakcija uz notikumiem, kas ievaino mūsu dvēseli. Mēs to izjūtam kā pļauku dvēselei, jo tas tiešā veidā aizskar mūsu pašvērtējuma izjūtu. Aizvainojuma reakciju var izraisīt gan sīki atgādinājumi un citu cilvēku nelaipnums, gan nepārprotams atraidījums, kad, piemēram, tiek noniecinātas mūsu jūtas vai kad mūs nepieņem kārotajā amatā.

Šajā aizraujošajā grāmatā jūs uzzināsiet, kā veselīgāk attiekties pret aizvainojumiem, lai tie pēc iespējas mazāk traumētu jūsu un jums tuvo cilvēku dzīvi.

Berbelu Vardecku šai grāmatā galvenokārt interesē jautājums, kurās situācijās mēs esam īpaši jūtīgi un ievainojami. Ar dažādu piemēru palīdzību viņa pierāda, ka aizvainojums bieži nozīmē arī iespēju pielikt punktu nepabeigtiem stāstiem. Mums ir dota iespēja izvēlēties – uztvert sevi kā ārējo apstākļu upuri vai arī sākt rīkoties atbildīgi un noniecinājumu nemaz nepieļaut.

Dr.Berbela vardecka (dzimusi 1952.gadā Vācijā) ir diplomēta psiholoģe un geštaltterapeite. Deviņus gadus strādājusi ar ēšanas traucējumu un atkarības problēmām Bād-Grēnenbahas Psihosomatikas klīnikā, tagad ir psihoterapeite privātpraksē Minhenē un strādā arī kā pasniedzēja un supervizore. Berbela Vardecka ir vairāku atzītu grāmatu autore.

Autors
Vairāk no Līna

Rotaļas ar bērnu, kad vecāki ir noguruši

Kopīgas rotaļas ir lielisks veids, kā stiprināt attiecības ar bērniem un uzlabot...
Vairāk...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *