Seksualitātes un partnerattiecību tēmas psihoterapijā un pāru terapijā

Jebkurās ilgstošās partnerattiecībās ir krīzes, kad pāra seksualitāte kļūst garlaicīga, pāris mīlējas retāk vai pat nemaz. Šo krīžu izraisītāja var būt, piemēram, dabiska seksuālo attiecību biežuma samazināšanās, bērna piedzimšana vai vienkārši grūtības atrast laiku intīmam kontaktam aizņemtajā ikdienā. 

Ja pārim neizdodas pielāgot seksualitāti mainīgajiem dzīves apstākļiem, ilgtermiņā ir apdraudētas arī attiecības kopumā. Lielākoties pāri nav labi sagatavoti šādām krīzēm. Ar bioloģiju aprobežota izpratne par seksualitāti, nespēja par to runāt un valdošie romantiskie attiecību ideāli vēl vairāk apgrūtina pāra iespējas spert nepieciešamos soļus. Tādi populāri padomi kā: “Runājiet par savām seksuālajām vajadzībām!”, “Atvēliet viens otram vairāk laika!” un “Biežāk dāvini sievai ziedus!” nav nepareizi, taču tie nerisina problēmas būtību. 

Šajā tiešsaistes seminārā mēs apskatīsim biežākos seksuālo krīžu cēloņus un skaidrosim, kā pāri var rīkoties, lai šādas krīzes pārvarētu. Mēs redzēsim, ka seksualitātes krīzes ir pilnīgi normālas partnerattiecību attīstības fāzes. Šo krīžu risinājums prasa savstarpēju izaugsmi. Papildus teorētiskām atziņām un reāliem piemēriem jums būs iespēja apskatīt arī savas prakses piemērus, pārrunāt personīgo pieredzi un izmēģināt vingrinājumus.

Tēmas: 

  • Kā normāla pāra dinamika izraisa seksualitātes krīzes? 
  • Vai pāriem ir jānodarbojas ar seksu?
  • Cik daudz seksa ir normāli? 
  • Ko darīt ar atšķirīgām seksuālajām vajadzībām?
  • Seksuālā brieduma posmi
  • Kā stiprināt pāra seksualitāti?
  • No dziņas līdz dialogam – par personīgās seksualitātes attīstību
  • Kā es terapijā varu runāt par seksualitātes tēmām?

Semināru vada:

Marc

Marks Rakelmans (Marc Rackelmann, dzimis 1964. gadā) strādā Berlīnē kā ķermeņa psihoterapeits un pāru terapeits, kā arī apmāca citus šīs jomas speciālistus. Sarakstījis grāmatu par vīriešu seksualitāti “Mīlēties. Grāmata vīriešiem”. Viņš ir Vācijas Ķermeņa psihoterapijas biedrības priekšsēdētāja vietnieks un Eiropas Ķermeņa psihoterapijas asociācijas valdes loceklis. Marks ir precējies un kopā ar sievu un diviem dēliem dzīvo netālu no Berlīnes.

Seminārs paredzēts praktizējošiem psihologiem, ģimenes psihoterapeitiem, un citiem speciālistiem, kas strādā ar pāriem un seksualitātes jautājumiem. Seminārs notiek vācu valodā ar tulkojumu latviešu valodā (Baiba Cekule)

Tiešsaistes (Zoom) seminārs

2022. gada 2.-3. septembrī no 10:00-18:00 ar 1,5 h pusdienu pauzi

(10.00-11.30; 11.45-13.15; 14.45-16.15; 16.30-18.00)

Pieteikšanās līdz 27. augustam. Grupā ir atbrīvojušās jaunas vietas.

Grupā piedalīsies maksimāli 25 dalībnieki. 

icon-cards

Samaksa par semināru vienam dalībniekam 207 eiro, ieskaitot PVN.