Psiholoģijas pamati vecākiem

9 video lekciju kurss jaunajiem un topošajiem vecākiem

Kā audzināt bērnu viņa dzīves sākumā? Iespējams, ka tu kā vecāks šajā audzināšanas darbā esi apņēmies izdarīt labāko, kas vien iespējams. Tu negribi, lai tavs bērns piedzīvo “traumu”, tu gribi, lai viņš ir laimīgs un tu gribi, lai viņam par savu bērnību kopā ar tevi ir labas atmiņas.

Tomēr, kā to izdarīt, ņemot vērā, ka pats esi audzināts citādāk? Kur ņemt zināšanas, ko nemāca nevienā skolā? Kā nenodarīt pāri bērnam un nepazaudēt arī sevi?

  • Šajā kursā tu uzzināsi svarīgāko informāciju, kas balstīta pēdējo gadu psiholoģijas pētījumos un literatūrā, tomēr pasniegta gana vienkārši un saprotami, ar praktiskiem piemēriem. 
  • Kursā tu uzzināsi par bērna attīstības pamatiem no dzimšanas līdz 5 gadu vecumam, iemācīsies atpazīt viņa vajadzības un sapratīsi, cik svarīgi rūpes par bērnu sabalansēt ar rūpēm par sevi. 
  • Šis ir pirmais vecāku kurss Latvijā, kur līdzās visam tam, kas vecākiem būtu jāuzzina par bērniem, tiek skaidrots arī, kā līdz ar bērna ienākšanu mainās ģimene un kas notiek ar pāra attiecībām.
Šis kurss Tev ir piemērots, ja:
  • Tu esi ko dzirdējis vai lasījis par to, cik svarīga bērnam ir vecāku spēja viņu vienlaikus gan iejūtīgi aprūpēt, gan atstāt telpu, kurā viņš var mācīties būt patstāvīgs. Taču, kā šo nomērīt, lai nav par daudz viena un par maz otra?
  • Tu arī zini, ka mūsdienās ir tik daudz rakstītu un nerakstītu padomu un gaidu, ko nozīmē būt labam vecākam, ka šķiet neiespējami tos aptvert, kur nu vēl realizēt. Reizēm tevi saistībā ar to pārņem bezcerība un izmisums.
  • Tu gribi, lai tavam bērnam netrūkst tavas klātbūtnes un mīlestības, taču nesaproti, vai tiešām tas nozīmē, ka pašam ir jāatsakās no visa, tai skaitā labām partnerattiecībām.
  • Tu gribi, lai tavs bērns izaug par labu cilvēku un “prot uzvesties” gan mājās, gan sabiedrībā, taču saproti, ka tas īsti neizdodas.
  • Tu gribi justies tā, ka ar tevi un tavu bērnu viss ir kārtībā, nevis kā vecāks, kuram neizdodas tikt galā ar kaut ko, kam būtu jābūt vienkāršam un pašsaprotamam – bērna audzināšanu.
  • Tu vēl gaidi bērniņu un vēlies jau tagad sagatavoties tam, kas tevi sagaida pēc mazuļa dzimšanas un pirmajos viņa dzīves gados.



Dalībnieku atsauksmes

1. Piesaiste vecāku un bērnu attiecībās, tās nozīme tālākajā dzīvē.

2. Vecāku lomas apguve un audzināšanas stili.

3. Bērna un vecāku vajadzības. Svarīgākais par bērna raudāšanu, miegu un ēšanu.

4. Bērna psihoemocionālā attīstība un temperaments.

5. Bērna uzvedība un disciplinēšana. Kāda ir vecumam atbilstoša uzvedība? Sadarbība ar bērnu.

6. Pāra attiecības ģimenē ar mazu bērnu. Krīzes pāra attiecībās, ko ar tām iesākt? Tipiski pāra konflikti, kamēr bērni ir mazi. Vai šķiršanās ir risinājums?

7. Spēlēšanās. Vai tiešām vecākiem jāizklaidē bērns? Spēlēšanās dažādie aspekti. Idejas kopīgām rotaļām, kas tuvina bērnus ar vecākiem un palīdz arī grūtās situācijās.

8. Citi cilvēki bērna dzīvē. Kad un cik daudz bērnu uzticēt citiem pieskatītājiem – vecmāmiņai, auklei, bērnudārzam? Attiecību veidošana ar citiem bērniem.

9. Emocionālā izdegšana vecākiem. Kā iemācīties vadīt stresu ģimenē ar bērniem?

9 lekcijas, ko varēsi skatīties jebkurā sev ērtā laikā gadu no kursa iegādes brīža. 

Darba lapas dziļākai tēmas izpratnei katrai tēmai.

Kursu vada:

_Marite_Bite

psiholoģe, ģimenes psihoterapijas speciāliste

Līnā strādā kopš tās dibināšanas. Konsultē pieaugušos un pārus, strādā ar pusaudžiem. Vada vecāku apmācību un atbalsta grupas.

ML_DaceC1

psiholoģe, PEP mamma

Līnā jau kopš 2005. gada vada mammu un mazuļu grupas, tagad arī vecāku atbalsta grupas, seminārus par audzināšanas jautājumiem. Konsultē mazu bērnu vecākus.