...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ja runājam par šķiršanos, kas ar to tiek domāts?

Tad, kad pārim šķiet, ka ir izsmēluši dažādas metodes, lai uzlabotu attiecības, abi ir pārguruši un sarūgtināti, nereti liekas, ka iespējama tikai viena izeja – šķiršanās. Būtiski gan pajautāt: šķiršanās no kā? Tieši šeit bieži rodas milzīgs pārpratums, jo pāri mēdz jaukt “šķiršanos no neizturamas situācijas” un “šķiršanos no partnera”.

 

Ja kādam parādās vēlme šķirties, tas būtībā ir kā indikators tam, ka viņš vai viņa nesaņem attiecībās to, kas nepieciešams. Savā ziņā to atpazīt ir veselīgi, jo partnerattiecības tomēr nav paredzētas, lai tajās ciestu, bet gan, lai piedzīvotu pārsvarā prieku un apmierinātību.

 

Te gan būtiski arī apzināties, ka nodrošināt šādu apmierinātības stāvokli otram nav neviena pienākums, tomēr rūpēs par attiecībām, uzņemamies atbildību vispirms katrs par sevi – savām vajadzībām, to paušanu, skaidri formulētiem lūgumiem otram, lai tās spētu apmierināt. Un apzināmies arī, ka partnerattiecības nav kā pašapkalpošanās veikals, kur varam piekrāmēt pilnus ratiņus un bezrūpīgi gaidīt, ka otrs samaksās.

 

No kā tad pāri vēlas šķirties? Vispirms jau no dusmām un dažādiem aizvainojumiem, kas starp viņiem ir krājušies. No necieņas, ignorēšanas, klusēšanas un aukstuma abu starpā. No tā, ka neviens vairs neklausās, bet abi viens otru mēģina par kaut ko pārliecināt. No tā, ka viens otram vairs nespēj sniegt to, ko attiecību sākumā solījuši, piemēram, paust simpātijas un atzinību. No kopīgi pavadīta laika trūkuma. No pārmetumiem, kas atgādina kopdzīvi ar mammu vai tēti nevis mīļoto cilvēku.

 

Arī no nepareiziem priekšstatiem par to, ko nozīmē attiecības, piemēram, ka kopā iespējams būt tikai harmonijā un bez strīdiem. Vai arī, ka iespējams nemitīgi strīdēties, vienam otru neievainojot, vai arī ka šie ievainojumi sadzīst pēc katra “piedod”.

 

Ja attiecībās iededzies ir sarkanais indikators “šķirties”, ir vērts steidzami ķerties klāt pie attiecību inventarizācijas. Jo agrākā stadijā kāda saslimšana tiek atklāta, jo lielākas izredzes, ka tā tiks izdziedēta.

 

Vita Kalniņa
Pāru un ģimenes psihoterapijas speciāliste

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iepirkumu grozs

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!