...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Noticēt savai sirdij

Cik bieži drīkstu zīdīt bērniņu? Vai man ņemt bērnu rokās, ja viņš raud? Vai atstāt raudošu mazuli savā istabā aizmigt ir pareizi? Kur viņam labāk gulēt?

Šie un daudzi citi jautājumi ir pavisam normāli jautājumi jaunajiem vecākiem. Īstās atbildes visbiežāk atrodamas pašos vecākos. Taču vai vienmēr spējam tās saklausīt?

Mēs dzīvojam informācijas pārbagātības laikmetā. No vienas puses esam svētīti, no otras – pārsātināti un apjukuši. Kā saprast, kas no tā visa der tieši man, tieši manā situācijā, tieši ar manu bērniņu? Kā sev palīdzēt apklusināt visu lieko un sadzirdēt sevi, stāsta psihoterapijas speciāliste Ilze Novikova.

Mammas un tēta intuīcija dzimst kopā ar mazuli, un tā pieaug līdz ar mazuli. Ja tai ļaujam attīstīties, tā kļūst spēcīgāka. Taču sākumā tā var būt vāja un viegli ievainojama. Katrs skatiens, nopūta vai komentārs ietekmē vecāku intuīciju – ticību savām sajūtām un spējām. Sociālo tīklu nerealitāte, daudzie speciālistu, citu mammu, vecvecāku padomi vecākiem liek apšaubīt savu intuīciju.

Labā ziņa ir tā, ka vecāku intuīciju ir iespējams stiprināt. Šeit būs daži vienkārši ieteikumi, kā to izdarīt:

  • Katru dienu uz brīdi norimsti. Iekārto sev kādu īpašu vietu (tas var būt kaut krēsls, kurā ērti apsēsties). Atrodi un atļauj sev piedzīvot kaut 5 minūtes miera un klusuma. Piefiksē savas domas, savas sajūtas gan emocionālās, gan ķermeniskās. Kā Tu jūties?
  • Ikdienā notiekošo centies piefiksēt ar visām piecām fiziskajām maņām – tausti, redzi, dzirdi, ožu un garšu. Piemēram, dzerot siltu tēju, mēģini novērot visas izjūtas – krūzes siltumu, tējas smaržu, karsto garaiņu pieskārienu sejai, tējas garšu savā mutē. Tas palīdzēs nonākt ciešākā kontaktā ar savu ķermeni.
  • Pavēro savu elpu! Vai tu elpo sekli, vai dziļi? Mēģini ikdienā atrast mirkli, kad vari apsēsties, elpot dziļi un mierīgi. Šī mierīgā, dziļā elpošana tev arī būs palīdzoša, lai nonāktu kontaktā ar savu ķermeni un sirds sajūtu.
  • Pamani, kad tava intuīcija ir bijusi pareiza! Atceries, ko Tu tad juti ķermeniski (smagums krūtīs vai vēderā, zosāda, sirds ritms, elpa)? Paslavē sevi par to, ka saklausīji un noticēji savai intuīcijai!
  • Ikdienas sīkajos lēmumos pamēģini pieslēgt intuīciju! Piemēram, dodoties pastaigā ar ratiem, pajautā sev, pa kuru ceļu šodien doties? Centies piefiksēt savas sajūtas un sekot tām.
  • Mirkļos, kad jūties apjukusi, pirms kāda lēmuma pieņemšanas, mēģini izrakstīt savas domas un sajūtas uz lapas. Ko saka tavs prāts un ko saka tavas sajūtas? Attālinies un paskaties uz to no malas.
  • Novelc robežas! Izslēdz visas citas domas un balsis. Padomā – kas der man un manam bērniņam, tieši mūsu situācijā?
  • Šaubu brīžos uzdod sev jautājumu: “Ko mans bērniņš izvēlētos?”.

Tu mācies būt par mammu, tēti. Katrai mammai un tētim ir savs ceļš – ar mīlestību pret sevi.

“Vēro savu bērnu! Mēģini iejusties, kas ir viņa vajadzības, kas viņam ir svarīgs. Esi kontaktā ar sevi un apzinies arī savas vajadzības. Vienmēr tavā ceļā būs kāda kļūda. Tu secināsi no tās kaut ko, pamainīsi un vērosi. Vērojot, mēģinot, kļūdoties, pamainot, tu atradīsi savu ceļu, kurš nekad nebūs perfekts, bet tavs. Tas būs attīstības ceļš. Tuvības ceļš.”

/Vita Kalniņa, video lekciju kurss “Kā vecākiem ievērot bāršanās diētu?”/

Iesākot jauno gadu, lai tava svarīgākā apņemšanās ir sadzirdēt un noticēt savai sirdij!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!