...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Saprasties bez vārdiem. Vai reāli un vajadzīgi?

Viņš viņai ir uzdāvinājis šalli. Viņa priecīga un pārsteigta brīnās: “No kurienes tu zini, ka tā ir mana mīļākā krāsa?” Viņš viltīgi pasmaida, jo īstenībā viņam vienkārši ir paveicies uzminēt. Un abi ir laimīgi.

 

Paši to neapzinoties, šie iemīlējušies cilvēki ir ierakstījuši savā attiecību “kontraktā”, ko viņiem nozīmē mīlestība. Mīlestība šodien un visticamāk arī viņu nākotnei nozīmē saprasties bez vārdiem. Nolasīt otram vēlmes no acīm. Viņi pierāda otram, ka mīl, mēģinot iejusties viņā. Un šim otram nav pat nepieciešamas paust savas vēlmes. Abi mēģina uzminēt, kas viņai vai viņam patīk, garšo, sagādā prieku. Ja tas izdodas, laime ir pilnīga.

 

Šai gadījumā mīlestība tātad nozīmē – mēs viens otram piepildīsim vēlmes un vajadzības, varbūt pat slepenās ilgas, un par to pat īpaši nebūs jārunā. Kādu laiku tas varbūt arī izdodas. Tieši tāpēc arī pirmais iemīlēšanās laiks daudziem šķiet tik piepildošs. Tāpēc tik daudzi pāri vēlas atgriezties šai laikā. Ja mēs padomājam, kad vēl katra cilvēka dzīvē ir laika posms, kad kāds cits piepilda viņa vēlmes un vajadzības bez tā, ka par to skaidri tiek runāts, tikai nolasot no acīm, tad kļūst skaidrs, ka tā tas ir bijis tad, kad bijām zīdaiņi. Un tāpat kā nav iespējams saglabāt iemīlēšanos divu cilvēku starpā visas dzīves garumā, jo attiecības nobriest un mainās. Tāpat ir bezjēdzīgi cerēt, ka visu dzīvi pāris sapratīsies bez vārdiem, jo “zīdaiņu partnerattiecības” sevi izsmeļ ātri.

 

Gaidot, ka partneris sapratīs mani bez vārdiem, kā arī piepildīs manas vēlmes un vajadzības, bez tā, ka es to viņam palūdzu vai vismaz paužu skaļi, izturos kā zīdainis. Šāda rīcība ietver sevī lielu partnerattiecību risku, jo ar mīlestību tiek saprasta neizpaustu vēlmju piepildīšana. Sanāk – ja es vairs nepiepildu tavas vēlmes, tad es tevi nemīlu. Vai tiešām tā ir?

 

Saprast pāru attiecības un ko tajās iespējams piedzīvot, var iedot skaidrību un atvieglojumu apjukuma un smagas vilšanās vietā.

 

Lai Jums izdodas!

 

 

Par pāra sarunām vari vairāk uzzināt Mihaela Lūkasa Mellera grāmatā “Patiesība sākas divatā. Pāris sarunājas”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iepirkumu grozs

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!