...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Satikt savu sievišķību

Pavasaris jau virmo gaisā. Mostas daba. Mostas mūsu sievišķība un jutekliskums.

Vai sievišķība arī ik pa laikam laižas ziemas miegā? Vai tavas sievišķības ziemas miegs nav pārlieku ieieldzis? Kā to atmodināt? Pārdomās par sievišķību un tās sajušanu dalās mūsu centra ģimenes psihoterapijas speciāliste Jolanta Ūsiņa.

Bieži vien sievišķīgums tiek meklēts ārpusē – samāksloti un smagnēji. Taču svarīgi ir apzināties, ka tas ir vieglums mūsos pašās, kuru svarīgi satvert un atvērt.

Sievišķība un seksualitāte ir maiga un mīloša enerģija mūsos. Tā nav pieprasoša un uzbrūkoša. Tā mīl dziļi un patiesi, un tā ir dziļa intimitāte, veidojot tuvības saikni, izjūtot patiesu intīmu tuvību pirmkārt jau ar sevi. Brīžos, kad ikdiena no mums prasa darīšanu, piepūli un sasprindzinājumu, pa laikam ir vērts savai sievišķībai atgādināt: “Tu vienmēr esi manī.”

Sievišķību raksturo tādas īpašības kā vieglums, jutekliskums, mirdzums, dzirkstelīte, maigums, valdzinājums, viedums, starojums, veselīgums un krāsas – gan maigās, gan košās.

Kā iepazīt savas sievišķības krāsas?

 • Velti laiku, lai sevi pavērotu. Norimsti. Sajūti sevi. Piefiksē mirkļus – skaņas, gaismu, fiziskās sajūtas. Velti sev patīkamus pieskārienus. Sajūti prieku!
 • Daudzām sievietēm dominē negatīvā domāšana un komunikācija, tai skaitā komunikācija ar sevi, iekšējais kritiķis. Caur to nereti ir grūti sadzirdēt savu sievišķību. Apklusini kritiķi. Velti sev labus vārdus, labas domas.
 • Sāc dzīvot apzinātāk, ieelpo sevī dzīvi. Šobrīd mostas pavasaris. Apstājies savā skrējienā ārā vai pie atvērta loga un ieelpo to, sajūti kā saules stari rotaļājas uz tavas ādas.
 • Sāc par sevi rūpēties. Sevis dēļ. Lai patiktu sev. Lai justos labi pati ar sevi.

 

Kas ir tavas sievišķības krāsas?

 • Katrai sievietei noteikti ir kaut kas savs, kas ļoti patīk, kas sagādā prieku. Velti laiku un padomā, kas patīk tieši tev.
 • Iespējams tas ir lūpu spīdums, frizūra, mežģīnes, piespraudīte vai skaista cepure.
 • Vai tavā dzīves telpā ir kāda sievišķīga lieta?
 • Tie var būt ziedi vāzē, vannas putas, ķermeņa krēms ar patīkamu aromātu, skaista gultas veļa, čības ar mirdzumiņu, pašai sava skaistā krūze.
 • Atrodi savu sievišķīgo un ienes savā ikdienā un dzīves telpā.

 

Kā par savu sievišķību parūpēties mazu bērnu mammai?

 • Ir normāli laiku pa laikam pavadīt dienu pidžamā, bet vēlams neieslīgt šajā rutīnā. Tas drīz vien nomāc sievišķību.
 • Atrodi laiku priekš sevis. Ieej vannā ar putām, sajūti ūdens patīkamo siltumu, rotaļīgi izpūt putas gaisā, atslābini saspringtos plecus. Atļauj sev nedomāt par pienākumiem un darāmajiem darbiem. Pat ja tās ir tikai 15 minūtes.
 • Ieklausies sevī. Vai patiešām tev neko nevajag? Vai tomēr vajag? Kas ir tas, ko tev vajag? Kā tu vari sev to iedot? Meklē atbalstu!
 • Mēģini atrast dienas laikā 5-10 minūtes, kad domāt tikai par sevi. Kādas domas tev nāk prātā? Ko tu gribētu par sevi domāt? Paslavē sevi!

 

Protams, sievišķība priecājas arī par citām acīm, kas to pamana. Bet tām nav jābūt tikai partnera acīm. Bērni mēdz izteikt vissirsnīgākos komplimentus. Vai tu tos pamani? Kā tu par to jūties?

Arī sievietes viena otrai var daudz dot. Iedrošināt. Izteikt komplimentus. Mācīsimies sievišķību viena no otras. Celsim sevi un viena otru!

Lai mostas sievišķība Tevī!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iepirkumu grozs

MUMS
20 GADI!

TEV – 20% ATLAIDE

visām mūsu video lekcijām!

Paldies, ka esi ar mums!